Skoliózy

Každý máme nějakou formu skoliózy. Závisí na tom, zda jsme praváci či leváci, zda zleva či zprava přichází hluk, průvan, či autoritativní osoba.

Závisí na poměru statické aktivity (sezení, stání), dynamické aktivity (běhání, chození) a stranově převažující aktivity (tenis, hokej, floorball, hoblík, pila, myš u počítače, atd.).

Pomohu Vám řešit rehabilitaci skolióz dětí i dospělých v soukromé fyzioterapii a rehabilitaci v Říčanech u Prahy. Pro objednání volejte 608 152 071.

Nejcitlivěji vnímáme skoliózu u dětí, které rostou a s růstem roste i skolióza. Častěji se týká skolióza dívek, u kterých se potíže zvýrazní s nástupem puberty. Ale bývá také součástí některých syndromů (Marfanův syndrom, hypermobilita, vývojové vady).

Skolióza není jen kosmetický problém, ale také problém srdce a problém plic, které mají pro "svůj život" menší prostor. Děti se skoliózou a dospělí mají blízko k bolestem zad. V naší zemi se doporučují korzety a vhodně k tomu zvolený a dávkovaný pohyb. Skolióza nad 40 st. bývá indikovaná k operaci.

Jakýkoliv typ skoliózy i skoliózu s korzetem či po operaci je třeba pravidelně cvičit. Jedná-li se o děti, je velmi důležitý vliv rodičů nebo jiné spřátelené osoby, která by je dostatečně a s porozuměním podporovala v tomto "běhu na dlouhou trať".

background image