Bolesti hlavy

Hlava nás může bolet, protože se mění počasí a my jsme na tyto změny citliví. Bolest hlavy může signalizovat přicházející, či již rozjetou virózu, nebo jsme citliví na průvan (což se pojí s odporem k chladu).

Bolest hlavy přichází po rozčilení, či po dlouhém hledění či soustředění se. Hlava nás může bolet proto, že jsme byli u zubaře a měli dlouho hlavu v záklonu, či jsme si u zubaře "přetížili panty". Máme- li novou zubní náhradu a nesedí úplně dobře, může nás také bolet hlava. Možná potřebujeme přeměřit oči.

Pomohu Vám řešit obtíže s bolestí hlavy v soukromé fyzioterapii a rehabilitaci v Říčanech u Prahy. Pro objednání volejte 608 152 071.

Ženy může bolet hlava v závislosti na menstruačním cyklu, či v období tzv. přechodu. Vliv může mít také nesprávně řešené pracovní prostředí nebo místo na spaní.

Bolest hlavy může přijít s odstupem po pádech, úrazech, může mít vztah k blokádám páteře, žeber, kostrče. Bolest hlavy může mít velmi mnoho podob: ostrá vs. tupá, jednostranná vs. oboustranná, může se šířit do očí, zubů, do šíje... Bolesti hlavy často doprovází "knedlík v krku", můžeme vnímat napětí šíje, stavy vyčerpání, nebo stavy "přetlaku", kdy se nemůžeme dostatečně ventilovat.

background image