Bc. Kateřina Dorňáková, fyzioterapeut

Kateřina

Dovolte mi, abych vám nabídla péči v této soukromé ordinaci. Rozhodla jsem se zde pracovat po letech získávání praxe v nemocnici a letech zdokonalování se na odborných kurzech. Můj přístup je složen z několika technik, které volně kombinuji podle vašich potřeb.

Snažím se o celistvý přístup, zahrnující všechny články vašeho života do určení příčiny potíží, které omezují jeho kvalitu.

Můj postup zahrnuje individuální rozhovor, pohled na nesení těla a jeho zhodnocení, vyšetření napětí či oslabení pohmatem. Rozebírám vaše pracovní zatížení, připouštím zátěž pod vlivem psychických stresů, respektuji vliv vnitřních onemocnění na fyzický stav každého z nás.

Využívám také postupy tradiční čínské medicíny, jejíž pohled uplatňuji ve svém přístupu k člověku.

Vzdělání a odbornost

2023 - navazující spolupráce se vzdělávacím institutem TCM v Praze (www.tcminstitut.cz).

2021 - registrovaný poskytovatel zdravotní péče: fyzioterapeut / ambulatní léčebně rehabilitační péče (č.j. 097329/2022/KUSK).

2017-2022 - souběžná terapeutická a lektorská praxe na klinice čínské medicíny TCM Clinic v Praze (www.tcmclinic.cz).

2017 - TCM Institut, Škola tradiční čínské medicíny - studium pěti dovedností. Čtyřapůlleté studium úspěšně zakončeno závěrečnou zkouškou.

2014 - Živnostenský list 'Masérské, rekondiční a regenerační služby' (OOŽÚ/3096/2014/Ver Říčany), identifikační číslo 03318494.

2010 - Osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu v oboru fyzioterapeut, registrační číslo 024-0130-1023.

1997 - Ostravská univerzita, Fakulta zdravotně sociální, diplom bakalář v oboru léčebná rehabilitace a fyzioterapie č. 000106.

Absolvované kurzy

  • Postgraduální kurzy na TCM Institut
  • Měkké a mobilizační techniky
  • Odborné kurzy pod vedením Bc. Clary Lewitové a Mgr. Jana Maryšky
  • Odborné stáže u prof. MUDr. Karla Lewita DrSc.
  • Odborné kurzy u MUDr. Richarda Smíška: SM-systém
  • Visceromotorické vztahy
  • Dornova metoda a Breussova masáž
background image